2014-15 Men's Track & Field
NameHt.Yr.Hometown/Previous School
Angus Baldwin6'0"Jr.Tumbi Umbi, Australia/St. Edwards College HS
Sam Barton5'10"So.Church Hill, Tenn./Volunteer HS
Haydn Borghetti-Metz5'10"Fr.Rogersville, Tenn./Volunteer HS
Adam Chase6'1"Sr.Kingsport, Tenn./Dobyns-Bennett HS
Jacob Dunlap6'0"So.Fulks Run, Va./Broadway HS
Jonathan Foote6'1"So.Bristol, Tenn./Tennessee HS
Aaryn Fusco5'8"So.Connelly Springs, N.C./Draughn HS
Anthony Goins5'11"Jr.Dandridge, Tenn./Carson Newman JC
Blake Isom6'3"Jr.Jefferson City, Tenn./Jefferson County HS
Filip Jalovy5'11"Sr.Modrice, Czech Republic/Moravske Gymnasium
Ben Johnson6'3"Fr.Nashville, Tenn./McGavock HS
Matt Joyner6'0"Jr.Jackson, Tenn./Alabama
Spencer Keck6'2"Sr.Maynardville, Tenn./Union County HS
Logan Louzader6'1"Fr.Asheville, N.C./A.C. Reynolds HS
James Miller5'9"Sr.Oak Ridge, Tenn./Oak Ridge HS
Thomas Miller5'9"Jr.Lithonia, Ga./South Carolina State
Matt Moore5'8"So.Oak Ridge, Tenn./Oak Ridge HS
Lionell Morris6'1.5"Fr.Knoxville, Tenn./West HS
Chase Mussard5'7"So.Cookeville, Tenn./Cookeville HS
Carl Oberfeitinger6'1"Fr.Kingsport, Tenn./Dobyns-Bennett HS
John Patrone6'0"So.Limestone, Tenn./Tennessee
Jared Phillips6'3"Fr.Johnson City, Tenn./Daniel Boone HS
Tanner Riddle5'11"Fr.Cumming, Ga./North Forsyth HS
Nathan Rivera6'3"So.Knoxville, Tenn./Karns HS
Simeon Roberts6'1"So.Greeneville, Tenn./Chuckey-Doak HS
A'Darrius Sanders5'9"Jr.Knoxville, Tenn./Stillman College
Dan Sonnenfeldt5'10"Fr.Knoxville, Tenn./Hardin Valley Academy
Brett Squibbs5'11"So.Rock Hill, S.C./South Pointe HS
Matt Warriner6'2"So.Maryville, Tenn./Maryville HS
Mike Williams6'3"So.Mt. Laurel, N.J./Lenape HS
Ashton Wilson5'11"Fr.Gray, Tenn./Daniel Boone HS
2014-15 Men's Track & Field Coaches
George WattsDirector of Track & Field/Cross Country
David "DJ" JohnstonAssistant Coach, Men's and Women's Multis and Jumps
Hassaan StampsAssistant Coach, Men's and Women's Sprints and Hurdles
Kyle StevensonAssistant Coach, Sprints & Hurdles/Director of Operations
Alex HarrisonAssistant Coach, Men's and Women's Throws
Ann DudleyVolunteer Assistant Coach
WTEN ETSU
Oct 21 ITA Ohio Valley Regionals
MSOC ETSU 4 Lexington, Va.
Oct 21 VMI 0
VB The Citadel 0 Johnson City, Tenn.
Oct 21 ETSU 3
FB ETSU Kingsport, Tenn.
Oct 23, 6:00 p.m. Scrimmage at J. Fred Johnson Stadium
MSOC ETSU 0 Greenville, S.C.
Oct 24, 6:00 p.m. Furman 3
VB ETSU 2 Birmingham, Ala.
Oct 24, 6:00 p.m. Samford University 3
WGOLF Palmetto Intercollegiate Kiawah Island, S.C.
Oct 26 10th of 20
WSOC ETSU 2 Cullowhee, N.C.
Oct 26 Western Carolina 3
MSOC UNC Greensboro 1 OT
Oct 28 ETSU 0
MBB Blue/Gold Scrimmage Freedom Hall
Oct 30, 7:00 p.m. ETSU
MCC Southern Conference Championship Kernersville, N.C.
Oct 31
WCC Southern Conference Championship Kernersville, N.C.
Oct 31
WTEN ETSU Knoxville, Tenn.
Oct 31 University of Tennessee Fall Invite
VB ETSU Greensboro, N.C.
Oct 31, 7:00 p.m. University of North Carolina at Greensboro
WTEN ETSU
Nov 1, 7:00 p.m. University of Tennessee Fall Invite
WBB Milligan College Johnson City, Tenn.
Nov 1, 12:00 p.m. ETSU
FB ETSU Johnson City, Tenn.
Nov 1, 3:00 p.m. Homecoming scrimmage
WSOC ETSU Johnson City, Tenn.
Nov 1, 5:30 p.m. UNC Greensboro
VB University of Tennessee at Chattanooga Johnson City, Tenn.
Nov 1, 7:00 p.m. ETSU